Qoraqalpog‘iston Respublikasi Ichki ishlar vaziri boshchiligida Nukus shahrida sodir etilgan og‘ir oqibatli jinoyatlar muhokama qilindi
So‘nggi vaqtda Nukus shahrida yuz bergan og‘ir oqibatli jinoyatlarning kelib chiqish sabablari va kelgusida bunday salbiy holatlarning oldini olishga bag‘ishlanib Nukus shahri hokimligida majlis o‘tkazildi. Yig‘ilishda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Ichki ishlar vaziri va tegishli idora tashkilot rahbarlari, Ichki ishlar organlari xodimlari, shuningdek mahalla fuqarolar yig‘inlari vakillari ishtirok etdi. Ta’kidlanganidek, ayrim hududlarda mahalla yettiligi tomonidan huquqbuzarlik va jinoyatchilikning oldini olish borasidagi ishlar to‘g‘ri tashkil etilmaganligi og‘ir oqibatli jinoyatlar sodir etilishiga sabab bo‘lmoqda. Shuning uchun ham yiǵilishda mahalla fuqarolar yiǵinlari vakillari va hamkor idoralar xodimlariga sodir etilgan holatlardan twǵri xulosa chiqarib, kelgusida bunday jinoyatlarning oldini olish borasidagi ishlarni kuchaytirish lozimligi takidlandi. Tadbir yakunida kelgusida huquqbuzarlik va jinoyatchiliklarning, shuningdek, boshqa favqulodda holatlarning oldini olish bwyicha yiǵilgan masul xodimlarga vazifalar belgilab berildi.