Qadriyatlaring boqiy bo‘lsin, Navro‘z! shiori ostida Qoraqalpog‘iston Respublikasi Ichki ishlar vazirligida Navro‘z bayrami tadbiri o‘tkazildi
Xalqimiz har yili orziqib kutadigan sharq xalqlarining yangi yil boshi bo‘lgan Navro‘z bu yil ham ona diyorimizga qutlug‘ qadam qo‘ydi. Tabiat yangilanishining ramzi, yangi kun elchisi bo‘lgan ulusning ulug‘ kuni Respublikamizning barcha hududlarida keng tarzda nishonlanib, bayram tomoshalari, xalq sayillari davom etmoqda. Qoraqalpog‘iston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi jamoasi ham Navro‘z umumxalq bayramini ko‘tarinki ruhda nishonladi. "Qadriyatlaring boqiy bo‘lsin, Navro‘z!" shiori ostida tashkil etilgan bayram tadbirida Respublikamizga mashhur xonandalar va vazirlikning Orol yulduzlari ansambli tomonidan bayramga bag‘ishlangan konsert dasturi, milliylikni aks ettiruvchi sahnalashtirilgan bayram tomoshalari namoyish etilib, tadbir ishtirokchilariga alohida zavq bag‘ishladi. Navro‘z bayrami milliy sport o‘yinlarini o‘zida mujassam etgani bilan ham ahamiyatlidir. Shuningdek, bayram tadbiri davomida milliy kurash, tosh ko‘tarish va arqon tortish kabi milliy sport turlaridan musobaqalar tashkil etildi. Darhaqiqat, Navro‘z - xalqimizning qadimiy tarixi, boy madaniyati va bebaho qadriyatlarini o‘zida mujassam etgan tinchlik, osoyishtalik va farovonlik bayramidir. U yurtimizda yashayotgan barcha millat va elatlar uchun birdek sevimli va eng qadrli bayramlardan biridir. Shuning uchun ham xalqimiz "Har kunimiz Navro‘z bo‘lsin!" deb bir-biriga ezgu tilak bildiradi.