Qoraqalpog‘iston Respublikasi ichki ishlar vaziri o‘ziga biriktirilgan Ajiniyoz nomidagi Nukus davlat pedagogika instituti talaba yoshlarining murojaatlarini qabul qilib, muammolarini o‘rgandi
Oliy taʼlim tashkilotlari talabalarini har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, talaba-yoshlarni maʼnaviy-axloqiy fazilatlariga salbiy taʼsir ko‘rsatishi mumkin bo‘lgan ommaviy madaniyat, yot va buzg‘unchi g‘oyalar taʼsiridan saqlash, ular o‘rtasida radikallashuv, boshqa salbiy holatlar hamda huquqbuzarlik sodir etilishining oldini olish, borasida Joriy yilning 29 mart kuni Qoraqalpog‘iston respublikasi ichki ishlar vaziri o‘ziga biriktirilgan Ajiniyoz nomidagi Nukus davlat pedagogika instituti talaba yoshlarining murojaatlarini qabul qilib, muammolarini urgandi. O‘rganishlar davomida talaba yoshlar Ichki ishlar vaziriga kontrakt pullarini tulashda, ishga joylashtirish hamda shaxsiy masalalari yuzasidan murojaatlarini yo‘lladi. Ayrim murojaatlar joyida hal qilindi vaqt talab qilinadigan murojaatlar bo‘yicha o‘z shaxsiy nazoratiga oldilar. Shuningdek talaba yoshlar jinoyatchilik va huquqbuzarliklardan yiroq bo‘lishlar to‘g‘risida targ‘ibot tashviqot ishlarida olib borildi.